המעצב האיטלקי לוקה דיני עיצוב ואדריכלות חשף רעיון חדש עתידני למצב ניטרלי פחמן של הובלת מים. הספינה באורך 28 מטר, Cetacean, כוללת מערכת הנעה חשמלית לחלוטין וכן פאנלים סולאריים על הגג כדי להבטיח "כבוד מוחלט לאיכות הסביבה".

תכנון רב-האלומיניום מאלומיניום נוצר על ידי עבודתו של לוקה דיני עיצוב ואדריכלות עם אזור ימי מוגן במזרח התיכון. החברה רצתה ליצור כלי שיט שיכול להסתובב בתוך האזור מבלי להשפיע לרעה על הסביבה.

עם טיוטה של ​​1.2 מטרים בלבד Cetacean מופעל באמצעות סוללות הניתנות לטעינה כאשר הסירה עוגנת ברציף שתוכנן במיוחד. תכנון המזח המוגן בפטנט פועל על ידי ספיגת גאות המים והגלים וטעינה מלאה אורכת כארבע שעות. כאשר הסירה יוצאת לדרך, פאנלים סולאריים על גג היאכטה יפעילו את כל המערכות על הלוח, כולל תאורה ואוטומציה ביתית.

השראה לחיק הים הייתה חלקית משרטוטים של סירה מאת לאונרדו דה וינצ'י, עוד משנת 1470, והשתמשה בטורבינות רוח בכדי לסייע להנעה. "קווים נקיים והרמוניים מתאחדים בכלי שהמהות והפילוסופיה שלו הם של כבוד מוחלט לאיכות הסביבה", הסביר דובר מטעם לוקה דיני עיצוב ואדריכלות.

במהירות שיוט של 12 קשר Cetacean יוכל לשאת 25 אנשים על הסיפון כמו גם חמישה צוותים. "Cetacean תוכנן לבצע מספר פונקציות ויכול להיות מאובזר בתצורות שונות, החל ממעבורת להעברות מהמרינה לאיים קטנים יותר, לבית חולים נייד או למשאית מטען, ואפילו לספינה פרטית לחלוטין", הוסיף הדובר.